Krajský přebor ve sportovní gymnastice 2017

Krajské kolo soutěže ve sportovní gymnastice proběhl letos v Paskově okr. Frýdek Místek. V krásné sportovní hale se sešlo téměř 150 gymnastek a gymnastů. Také my jsme vypravili plný autobus soutěžících. U chlapců se nám bohužel nepodařilo sestavit družstva, takže chlapci bojovali jen jako jednotlivci. Nejlépe se umístil Marek Hrbač, který obsadil pěkné 8. místo. Družstva děvčat obsadila v 1. a 2. kategorii 4. a 5. místo, v 3. kategorii také 4. místo a ve 4. kategorii vybojovaly naše cvičenky bronzové medaile. Bronzovou medaili v soutěži jednotlivců obsadila i Hanka Fiedlerová, která bojovala v kategorii dorostenek a tímto umístěním si vybojovala postup na republikové finále, které se uskuteční v květnu v jihočeském Doubí. Hanko, budeme ti držet palce!

26.04.2017| autor: Eva Vašíčková|

Výrazného úspěchu dosáhli naši cvičenci na soutěži "malého teamgymu" tj. soutěž v předvedení skoků na malé trampolíně a gymnastických akrobatických řad. Základní i postupová soutěž proběhla v Olomouci.

V 1. kole jsme měli družstva ve všech třech kategoriích a všechna družstva vybojovala medaile. Nejmladší děvčata stříbrné, jejich starší kamarádky bronzové a nejstarší družstvo, kde cvičil i jeden chlapec, Filip Drozd, rovněž stříbrné medaile. V druhém kole jsme se zúčastnili jen s nejstarším družstvem a to si vedlo výborně, protože naší cvičenci zvítězili. Družstvo tvořili Hana Fiedlerová, Simona Kadeřábková, Kateřina Bubíková, Tereza Gebauerová, Barbora Kubánková a Filip Drozd. Blahopřejeme!

01.03.2017| autor: Eva Vašíčková|

Maškarní karneval

Pro nejmenší děti jsme připravili maškarní karneval, na kterém si děti zacvičili a zatancovali v krásných maskách.

01.03.2017| autor: Eva Vašíčková|

Cvičební hodiny SPV

První tréninky proběhnou v týdnu od 12. září 2016 v tělocvičně ZŠ Vrchní.

16. 30 - 17. 30     Cvičení rodičů s dětmí

17. 30 - 19. 00     Rytmická gymnastika pro předškolní děvčata

19. 00 - 20. 00      Zdravotní tělocvik pro ženy

16. 30 - 17. 45     Rytmická gymnastika pro předškolní děvčata

17. 45 - 19. 30     Sportovní gymnastika pro děti šk. věku

04.09.2016| autor: Eva Vašíčková|

Palkovice 2016

Už se stalo tradicí, že poslední týden prázdnin pořádáme ve spolupráci s ZŠ Opava Vrchní gymnastické soustředění. I letos jsme cvičení prokládali různými výlety, koupáním, jízdou na kolečkových bruslích, lezením v lanovém centru Tarzánie ap. Dětem se pobyt v Palkovicích líbil.

Několik fotografií z této akce, naleznete zde:

30.08.2016| autor: Eva Vašíčková|

Krajská přehlídka pohybových skladeb

V březnu se naše děvčata zúčastnila okresní a následně krajské přehlídky pohybových skladeb. TJ reprezentovaly 2 skladby. Nejmenší děvčátka pod vedením p. Libuše Roderové předvedla skladbu Kočky a myši, děvčata ve věku 7 - 8 let pak skladbu Láska. Obě vystoupení byla zdařilá a holky za ně sklidily zasloužený potlesk a sladkou odměnu.

26.04.2016| autor: Eva Vašíčková|

Krajská soutěž ve sportovní gymnastice

Jako každý rok, i letos proběhlo v dubnu krajské kolo soutěže ve sportovní gymnastice. Na této soutěži naši TJ reprezentovalo 5 chlapců - Marek Hrbač, Prokop Věncek, Filip Drozd, Šimon Petlák a Tomáš Sedláček a 13 děvčat - Vanessa Šafarčíková, Natálie Nováková, Kristýna Šindlerová, Natálie Vítková , Barbora Mrusková, Simona Kadeřábková, Michaela Durčáková, Barbora Kubánková, Tereza Gebauerová, Jana Černá, Amálie Mrázová, Hana Fiedlerová, Petra Žídková a Aneta Šoltýsová. Nejlépe se dařilo nejstarším děvčatům, které skončily druhé, v soutěži jednotlivců pak Anetě Šoltýsové, která ve 4. kategorii obsadila 4. místo. Simona Kadeřábková vybojovala v 2. kategorii 5. místo a Natálka Nováková v nejvíce obsazené 1. kategorii místo desáté. Blahopřejeme!

Airtrack

Asociace sportu pro všechny zapůjčila v dubnu našemu oddílu nafukovací gymnastický koberec - airtrack. Nejen, že se na něm provádějí složitější gymnastické prvky snáz než na obyčejném koberci, ale dá se na něm i dovádět, což si vyzkoušely i ty nejmenší děti. Můžete se podívat na facebook s odkazem na "gymnastika Opava- Kateřinky".

26.04.2016| autor: Eva Vašíčková|

6. prosince 2015 se družstvo malého teamgymu kat. 1 zúčastnilo soutěže oblasti východ, ve které potvrdilo svou formu vítězstvím. Naši TJ reprezentovala Katka Bubíková, Simona Kadeřábková, Klára Silberová, Míša Durčáková, Filip Drozd, Šimon Petlák a Prokop Věncek.

20.12.2015| autor: Eva Vašíčková|

Oderský pohár, soutěž ve sportovní gymnastice, probíhá každoročně v prosinci. Také letos se jí zúčastnili i zástupci naší TJ. Nejúspěšnější soutěžící byla Hanka Fiedlerová, která ve 4. kategorii obsadila 1. místo, Simona Kadeřábková / 5. místo v  2. kategorii/ a Natálka Nováková / 9. místo v 1. kategorii. Všem soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci.

20.12.2015| autor: Eva Vašíčková|

Článek: 10-19 z celkem 29   Začátek |  <-Novější | Starší-> | Konec