Airtrack

Asociace sportu pro všechny zapůjčila v dubnu našemu oddílu nafukovací gymnastický koberec - airtrack. Nejen, že se na něm provádějí složitější gymnastické prvky snáz než na obyčejném koberci, ale dá se na něm i dovádět, což si vyzkoušely i ty nejmenší děti. Můžete se podívat na facebook s odkazem na "gymnastika Opava- Kateřinky".

26.04.2016| autor: Eva Vašíčková|

6. prosince 2015 se družstvo malého teamgymu kat. 1 zúčastnilo soutěže oblasti východ, ve které potvrdilo svou formu vítězstvím. Naši TJ reprezentovala Katka Bubíková, Simona Kadeřábková, Klára Silberová, Míša Durčáková, Filip Drozd, Šimon Petlák a Prokop Věncek.

20.12.2015| autor: Eva Vašíčková|

Oderský pohár, soutěž ve sportovní gymnastice, probíhá každoročně v prosinci. Také letos se jí zúčastnili i zástupci naší TJ. Nejúspěšnější soutěžící byla Hanka Fiedlerová, která ve 4. kategorii obsadila 1. místo, Simona Kadeřábková / 5. místo v  2. kategorii/ a Natálka Nováková / 9. místo v 1. kategorii. Všem soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci.

20.12.2015| autor: Eva Vašíčková|

Malá oblast Teamgym Olomouc 2015

Naši děti se v úterý 17. listopadu 2017 zúčastnily oblastního kola soutěže Malý teamgym, která proběhla v Olomouci. O tom, že se dětem soutěž vydařila, svědčí jejich umístění. Nejlépe se dařilo družstvu, soutěžícímu kategorii Junior I, kterou vyhrály. Nejmladší děti skončily na krásném 2. místě, v kategorii Junior II. jsme obsadili místo čtvrté. Blahopřejeme!

24.11.2015| autor: Eva Vašíčková|

Cvičební hodiny ve šk. roce 2015- 16

16. 30 - 17. 30 hod.

cvičení rodičů s dětmi

17. 30 - 19. 00 hod.

rytmická gymnastika pro předškolní děti a mladší školní věk

19. 00 - 20. 00 hod.

zdravotní tělocvik pro ženy

16. 30 - 17. 45 hod.

rytmická gymnastika pro předškolní děti a mladší školní věk

17. 45 - 19. 30 hod.

sportovní gymnastika pro školní děti

30.07.2015| autor: Eva Vašíčková|

Soutěže 2015

V sobotu 11. dubna 2015 proběhla v Ostravě Přehlídka pohybových skladeb. Naši TJ úspěšně reprezentovaly 3 skladby - Duha, Zima a Aerobik. Hned další týden, v neděli 18. dubna 2015, jsme absolvovali v Palkovicícch soutěž ve sportovní gymnastice. Nejlépe si vedli chlapci, statečně bojovala i děvčata, nejlépe Beata Gatnárková.

V  prosince 2014 se naši gymnasté a gymnastky zúčastnili Oderského ho poháru - gymnastického trojboje jednotlivců.

Soutěže se za naši TJ zúčastnila Amálie Mrázová, Jana Černá, Aneta Šoltýsová, Prokop Petlák, Filip Drozd, Šimon Petlák, Natálie Nováková a Marek Hrbač.

29.07.2015| autor: Eva Vašíčková|

Činnost oddílu ASPV v TJ SOKOL Kateřinky

Členové ASPV se scházejí v tělocvičně ZŠ Vrchní několikrát týdně. V pondělí od 16. 30 hod. probíhá pod vedením p. Kateřiny Daňkové cvičení rodičů s dětmi., v 17. 30 pak předškolní děvčata a děvčata mladšího školního věku pod vedením p. Libuše Roderové a Hany Rychlé rytmickou gymnastiku. Večer je vystřídají ženy, které se věnují zdravotnímu tělocviku. Cvičitelkami jsou rovněž p. Roderová a Rychlá. Ve čtvrtek trénují od 16. 30 hod. opět děvčata rytmickou gymnastiku a večer pak děvčata a chlapci od 1. do 9. třídy s p. Jelínkovou, Fiedlerovou a Vašíčkovou sportovní gymnastiku a připravují se také na soutěže Teamgym.

Že se práce cvičitelek a děti zúročila, svědčí výsledky soutěží, kterých se zúčastňujeme. Z okresního kola postoupily na Přehlídku pohybových skladeb, která proběhla v dubnu 2015 v Ostravě 3 skladby naší TJ.

V dubnu proběhla v Palkovicích soutěž ve sportovní gymnastice. Naši TJ tam reprezentovala děvčata i chlapci. Nevětšího úspěchu dosáhli naši cvičenci na soutěži Teamgym v Olomouci, kde starší děvčata obsadila 3. místo a Malý teamgym, kde menší děti skončily páté.

Naše činnost není zaměřena jen na soutěže, ale snažíme se přispět i k tomu, aby se děti co nejvíce hýbaly a aby do tělocvičny chodily rády Každoročně pořádáme ve spolupráci se základní školou Vrchní týdenní soustředění gymnastek, kterého se zúčastňuje okolo 30 dětí. Soustředění probíhá v Palkovicích, spíme v tělocvičně na karimatkách, v druhé tělocvičně cvičíme, chodíme na výlety, do lanového centra ap. Také jsme dětem zorganizovali maškarní karneval, chystáme dětský den a stejně jako v jiných létech závěrečné setkání na jízdárně TJ Sokol Kateřinky.

29.07.2015| autor: Eva Vašíčková|

Soustředění 2014

Také letos pro některá děvčata a letos poprvé i chlapce končily prázdniny gymnastickým soustředěním. A ještě něco bylo poprvé - a to škaredé počasí, což nám ale zas tak moc nevadilo. Trénovali jsme, chodili na výlety, jezdili na kolečkových bruslích...

23.09.2014

Teamgym Olomouc

V sobotu 16. listopadu 2013 se naš děti zúčastnily Malé oblasti soutěže Teamgym Junior. Nejlépe si vedl tzv. malý teamgym, který soutěžil "jen " ve skocích na malé trampolíně a v akrobacii. Tomáš Sedláček, Marie Seláčková, Amálie Mrázová, Klára Silberová, Adéla Konečná a Šimon Petlák obsadili 1. místo.

V soutěži Teamgym Junior, kde se cvičí i podiová skladba obsadilo družstvo mladších i starších děvčat 4. místo.

Mladší děvčata: Jana Černá, Barbora Kubánková, Terezie Bendová, Kristína Kubáňová, Adéla Grabiášová, Michaela Konečná,Diana Michalisková, Mariana Libová a Johana Hesounová.

Starší děvčata: Nikol a Zuzana Hlaváčová, Kateřina Honová, Karolína Věncková, Aneta Šoltýsová, Nikol Stanovská, Anna Řezníčková a Hana Fiedlerová.

Fotografie naleznete zde:

27.11.2013| autor: Eva Vašíčková|

Soustředění 2013

Na konci prázdnin proběhlo v Palkovicích soustředění našich gymnastek. Sešla se tady děvčata všech věkových kategorií. Na pořadu nebyla jen gymnastek, ale i společné výlety a spousta jiných akcí. Byla to pěkná tečka za prázdninami a zároveň start do nového školního roku.

Teď už nás čekají jenom tréninky a příprava na soutěže. Jako první nás čeká Teamgym Junior.

16.10.2013| autor: Eva Vašíčková|

Článek: 20-29 z celkem 32   Začátek |  <-Novější | Starší-> | Konec