Krajská přehlídka pohybových skladeb

V březnu se naše děvčata zúčastnila okresní a následně krajské přehlídky pohybových skladeb. TJ reprezentovaly 2 skladby. Nejmenší děvčátka pod vedením p. Libuše Roderové předvedla skladbu Kočky a myši, děvčata ve věku 7 - 8 let pak skladbu Láska. Obě vystoupení byla zdařilá a holky za ně sklidily zasloužený potlesk a sladkou odměnu.

26.04.2016| autor: Eva Vašíčková|

Krajská soutěž ve sportovní gymnastice

Jako každý rok, i letos proběhlo v dubnu krajské kolo soutěže ve sportovní gymnastice. Na této soutěži naši TJ reprezentovalo 5 chlapců - Marek Hrbač, Prokop Věncek, Filip Drozd, Šimon Petlák a Tomáš Sedláček a 13 děvčat - Vanessa Šafarčíková, Natálie Nováková, Kristýna Šindlerová, Natálie Vítková , Barbora Mrusková, Simona Kadeřábková, Michaela Durčáková, Barbora Kubánková, Tereza Gebauerová, Jana Černá, Amálie Mrázová, Hana Fiedlerová, Petra Žídková a Aneta Šoltýsová. Nejlépe se dařilo nejstarším děvčatům, které skončily druhé, v soutěži jednotlivců pak Anetě Šoltýsové, která ve 4. kategorii obsadila 4. místo. Simona Kadeřábková vybojovala v 2. kategorii 5. místo a Natálka Nováková v nejvíce obsazené 1. kategorii místo desáté. Blahopřejeme!

Airtrack

Asociace sportu pro všechny zapůjčila v dubnu našemu oddílu nafukovací gymnastický koberec - airtrack. Nejen, že se na něm provádějí složitější gymnastické prvky snáz než na obyčejném koberci, ale dá se na něm i dovádět, což si vyzkoušely i ty nejmenší děti. Můžete se podívat na facebook s odkazem na "gymnastika Opava- Kateřinky".

26.04.2016| autor: Eva Vašíčková|

6. prosince 2015 se družstvo malého teamgymu kat. 1 zúčastnilo soutěže oblasti východ, ve které potvrdilo svou formu vítězstvím. Naši TJ reprezentovala Katka Bubíková, Simona Kadeřábková, Klára Silberová, Míša Durčáková, Filip Drozd, Šimon Petlák a Prokop Věncek.

20.12.2015| autor: Eva Vašíčková|

Oderský pohár, soutěž ve sportovní gymnastice, probíhá každoročně v prosinci. Také letos se jí zúčastnili i zástupci naší TJ. Nejúspěšnější soutěžící byla Hanka Fiedlerová, která ve 4. kategorii obsadila 1. místo, Simona Kadeřábková / 5. místo v  2. kategorii/ a Natálka Nováková / 9. místo v 1. kategorii. Všem soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci.

20.12.2015| autor: Eva Vašíčková|

Malá oblast Teamgym Olomouc 2015

Naši děti se v úterý 17. listopadu 2017 zúčastnily oblastního kola soutěže Malý teamgym, která proběhla v Olomouci. O tom, že se dětem soutěž vydařila, svědčí jejich umístění. Nejlépe se dařilo družstvu, soutěžícímu kategorii Junior I, kterou vyhrály. Nejmladší děti skončily na krásném 2. místě, v kategorii Junior II. jsme obsadili místo čtvrté. Blahopřejeme!

24.11.2015| autor: Eva Vašíčková|

Cvičební hodiny ve šk. roce 2015- 16

16. 30 - 17. 30 hod.

cvičení rodičů s dětmi

17. 30 - 19. 00 hod.

rytmická gymnastika pro předškolní děti a mladší školní věk

19. 00 - 20. 00 hod.

zdravotní tělocvik pro ženy

16. 30 - 17. 45 hod.

rytmická gymnastika pro předškolní děti a mladší školní věk

17. 45 - 19. 30 hod.

sportovní gymnastika pro školní děti

30.07.2015| autor: Eva Vašíčková|

Soutěže 2015

V sobotu 11. dubna 2015 proběhla v Ostravě Přehlídka pohybových skladeb. Naši TJ úspěšně reprezentovaly 3 skladby - Duha, Zima a Aerobik. Hned další týden, v neděli 18. dubna 2015, jsme absolvovali v Palkovicícch soutěž ve sportovní gymnastice. Nejlépe si vedli chlapci, statečně bojovala i děvčata, nejlépe Beata Gatnárková.

V  prosince 2014 se naši gymnasté a gymnastky zúčastnili Oderského ho poháru - gymnastického trojboje jednotlivců.

Soutěže se za naši TJ zúčastnila Amálie Mrázová, Jana Černá, Aneta Šoltýsová, Prokop Petlák, Filip Drozd, Šimon Petlák, Natálie Nováková a Marek Hrbač.

29.07.2015| autor: Eva Vašíčková|

Činnost oddílu ASPV v TJ SOKOL Kateřinky

Členové ASPV se scházejí v tělocvičně ZŠ Vrchní několikrát týdně. V pondělí od 16. 30 hod. probíhá pod vedením p. Kateřiny Daňkové cvičení rodičů s dětmi., v 17. 30 pak předškolní děvčata a děvčata mladšího školního věku pod vedením p. Libuše Roderové a Hany Rychlé rytmickou gymnastiku. Večer je vystřídají ženy, které se věnují zdravotnímu tělocviku. Cvičitelkami jsou rovněž p. Roderová a Rychlá. Ve čtvrtek trénují od 16. 30 hod. opět děvčata rytmickou gymnastiku a večer pak děvčata a chlapci od 1. do 9. třídy s p. Jelínkovou, Fiedlerovou a Vašíčkovou sportovní gymnastiku a připravují se také na soutěže Teamgym.

Že se práce cvičitelek a děti zúročila, svědčí výsledky soutěží, kterých se zúčastňujeme. Z okresního kola postoupily na Přehlídku pohybových skladeb, která proběhla v dubnu 2015 v Ostravě 3 skladby naší TJ.

V dubnu proběhla v Palkovicích soutěž ve sportovní gymnastice. Naši TJ tam reprezentovala děvčata i chlapci. Nevětšího úspěchu dosáhli naši cvičenci na soutěži Teamgym v Olomouci, kde starší děvčata obsadila 3. místo a Malý teamgym, kde menší děti skončily páté.

Naše činnost není zaměřena jen na soutěže, ale snažíme se přispět i k tomu, aby se děti co nejvíce hýbaly a aby do tělocvičny chodily rády Každoročně pořádáme ve spolupráci se základní školou Vrchní týdenní soustředění gymnastek, kterého se zúčastňuje okolo 30 dětí. Soustředění probíhá v Palkovicích, spíme v tělocvičně na karimatkách, v druhé tělocvičně cvičíme, chodíme na výlety, do lanového centra ap. Také jsme dětem zorganizovali maškarní karneval, chystáme dětský den a stejně jako v jiných létech závěrečné setkání na jízdárně TJ Sokol Kateřinky.

29.07.2015| autor: Eva Vašíčková|

Soustředění 2014

Také letos pro některá děvčata a letos poprvé i chlapce končily prázdniny gymnastickým soustředěním. A ještě něco bylo poprvé - a to škaredé počasí, což nám ale zas tak moc nevadilo. Trénovali jsme, chodili na výlety, jezdili na kolečkových bruslích...

23.09.2014