TJ      OKOL KATEŘINKY

oddíl SPV

Soustředění gymnastek ADP Žimrovice

Soustředění

Poslední týden letošních prázdnin prožila téměř čtyřicítka dětí ve věku 7 -  15 let v krásném prostředí Areálu dobré pohody v Žimrovicích na gymnastickém soustředění. To pro žáky ZŠ Opava Vrchní a TJ Sokol Kateřinky připravily vychovatelky ŠD a trenérky TJ Sokol Kateřinky.   Děti se věnovaly nejen nácviku akrobatických prvků, skoků na malé trampolíně a jiných gymnastických dovedností, ale také hrám, jízdě na kole a plavání. Také krásné počasí přispělo k zdárnému půběhu této,už pravidelné akce.

Velké díky patří p. Šafarčíkovi, Prokopovi a Kryštofovi, kteří nám převezli nářadí z naší tělocvičny do Žimrovic a p. as. Ježkové za převoz kufrů.

03.09.2019| autor: Eva Vašíčková|

Valentýnská soutěž

U příležitosti sv. Valentýna uspořádaly trenérky gymnastického klubu Krnov soutěž dvojic. Naši TJ reprezentovala na soutěži děvčata Radka Tomanová, Lucie Fajkusová a Lucie Vítková v kategorii mladších děvčat a Bára a Adéla Rychlé, Valérie Vaňková, Lucie Antlová a Tereza Kremerová ve starší kategorii. Všem děvčatům se cvičení na lavičce nebo kladině a akrobacii povedlo a ze soutěže si odnesly nejen medaile, ale také nová přátelství a pěkných zážitků.

12.05.2019| autor: Eva Vašíčková|

Přehlídka pohybových skladeb 2019

Krajská Přehlídka pohybových skladeb proběhla  dubna v Ostravě. Naše Tj předvedla hned 3 skladby. Nejmenší děvčata pod vedením p. L. Roderové se představila ve skladbě Skřítci. Skladbu Pod hladinou nacvičila cvičitelka N. Mrusková a skladbu Tramp p. E. Vašíčková. Děvčata byla odměněna velkým potleskem.

Krajské kol soutěže ve sportovní gymnatice

I přes  výrazné zvýšení nároků na skladbu sestav sportovní gymnastiky se naše gymnastky v letošní soutěži prosadily a získaly pěkná umístění. Družstvo nejmladších děvčat  ve složení Lucie Fajkusová, Nelly Plačková, Viktorie Šustková obsadilo 4. místo a starší děvčata Tereza Kremerová, Valérie Vaňková, Lucie Antlová a Zuzana Majerová  vybojovala bronzové medaile. Blahopřejeme!

Oderský pohár

Začátkem prosince 2018 se naše gymnastky zúčastnily Oderského poháru - soutěže ve sportovní gymnastice, gymnastickém čtyřboji. Zpestřením závodů byl tak tzv. tweanteam, kdy dívky tvořily bodovanou dvojici a do výsledku se započítávaly od jedné soutěžící dvě disciplíny a od druhé soutěžící zbývající dvě disciplíny. Nešlo proto jen o to zacvičit co nejlépe, ale také správně vybrat bodované nářadí. A to se nám povedlo takřka dokonale, protože v nejmladší  kategorii vybojovala naše dvojice Radka Tomanová a Lucie Fajkusová 2. místo a  Nelly Plačková s Viktorii Šustkovou místo 3. Radka Tomanová skončila v soutěži jednotlivců na 2. místě a Lucie Fajkusová na 3. místě. 2. místo obsadily i mladší dívky Lucie Antlová a Valérie Vaňková. Závod se vydařil také starším děvčatům, ale ty na medailové pozice nedosáhly.

30.01.2019| autor: Eva Vašíčková|

Vánoční teamgym trio

Před vánocemi proběhla soutěž naší TJ ve skocích na malé trampolíně a na gymnastickém páse.

Děti vytvořily trojice, ve kterých soutěžily. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. V mladší kategorii se do soutěže zapojilo 8 trojic a 5 trojic v kategorii starší. Přítomni byli také rodiče, kteří se přišly podívat, co se děti naučily. Soutěž provázela příjemná vánoční atmosféra. Jistě ji zopakujeme a rádi přizveme i soutěžící z jiných TJ.

Malý teamgym Olomouc 2018

Text článku

Gymnastický oddíl TJ Sokol Kateřinky dosáhl  velkého úspěchu, když na oblastní soutěži v Malém teamgymu / skoky na malé trampolíně a akrobatické  řady na gymnastickém páse/, která se uskutečnila 17. listopadu 2018 v Olomouci, získal pohár ve všech třech soutěžních kategoriích. Nejmladší děti, stejně jako ty nejstarší, si odvezly pohár stříbrný  a prostřední  pohár bronzový. Přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích.

Oderský pohár  - soutěž ve sportovní gymnastice - Filip Drozd 3. místo

Sportovní gymnastika krajská soutěž proběhla v Paskově, nejlépe zabojoval  Filip Drozd, který obsadil 1. místo a vybojoval si tak postup do celostátního kola v Doubí u Třeboně. Také tam byl úspěšný.

Valentýnský závod Valentýnský závod proběhl v sobotu 17. 2. na střední pedagogické škole v Krnově. Závodily jsme v 1.kategorii mladší žákyně I. Na prvním místě v tweanteamu se umístila Nelly Plačková a Viktorie Šustková. Na 2.místě se umístila Lucie Šulcová s Vendulou Ondrovou. Závodilo se na dvou nářadích v sestavách na akrobacii a lavičce. V I. kategorii bylo celkem 5 družstev.  Závodů se zúčastnily gymnastické oddíly Krnov, Odry, Bruntál a Opava.