TJ SOKOL KATEŘINKY

TJ      OKOL KATEŘINKY

oddíl stolního tenisu
Memoriál Antonína Švarce 2022 - výsledky

Letošního 29. ročníku Memoriálu Antonína Švarce se zúčastnilo (pouze) 12 hráčů

Už ve skupinové fázi docházelo k řadě překvapení, ze čtyř nejvýše nasazených se hned třem papírovým favoritům nepodařilo vyhrát svou skupinu.

Po překvapivém úvodu byli první čtyři nasazení do pavouku následující: Jakub Ribka, Marek Ciemienga, Jiří Válek a Přemysl Kanclíř. Po první fázi pavouka nám vznikly tyto semifinálové dvojice: Ribka – Bereiter a Kanclíř – Ciemienga. První uvedený souboj byl záležitostí domácího Jakuba (3:0) a druhý souboj ovládl po boji zástupce Polska Ciemienga (3:1).
Česko Polské finále tedy obstaral Ribka a Cieminga a o třetí místo si zahrál domácí Kanclíř a Bereiter z Opavského Slezanu. V boji o třetí místo oplatil skupinovou porážku Marek Přemkovi a získal tedy pro sebe třetí místo. Ve finále se Jakubovi nepodařilo najít recept na variabilně hrajícího Marka, a proto turnajové vítězství mířilo do Polska.

Mimo soutěže dvojic se hrály také čtyřhry, kde v čistě Kateřinském finále zvítězila staronová dvojice Ribka - Roleder nad Kanclířem se Štejnarem.

Pár fotografií je umístěno ve fotogalerii.

Výsledky turnaje:

Dvouhry:
1. Marek Ciemienga ( Naprzód Borucin, 3. liga )
2. Jakub Ribka ( Kateřinky, Divize )
3. Marek Bereiter ( Slezan Opava, Divize )
4. Přemysl Kanclíř (Kateřinky, OP. I. )

Čtyřhry:
1. Ribka – Roleder ( oba Kateřinky )
2. Kanclíř – Štejnar ( oba Kateřinky )
3. Wallík – Bereiter ( oba Slezan Opava )
4. Válek - Ciemienga ( Kateřinky, Borucin)

wordFinálový pavouk 2022
wordVítězové ročníků 2009 - 2022

24.04.2022| autor: TJ Sokol Kateřinky|


Pozvánka na 29. ročník Memoriálu Antonína Švarce

TJ  SOKOL  KATEŘINKY – ODDÍL  STOLNÍHO  TENISU pořádá ve dnech 23. a 24. dubna 2022 29. ročník Memoriálu Antonína Švarce ve stolním tenisu.

Datum konání:
23. dubna 2022 (muži, ženy)
24. dubna 2022 (muži, ženy)

Přihlášky na místě do:
8:00 hod. (ml. žáci, ml. žákyně, muži)
9:00 hod. (st. žáci, st .žákyně , ženy)  

Vklady:     
žáci, žákyně    30,- Kč / soutěž 
muži, ženy 50,- Kč / soutěž 

Soutěžní disciplíny
Sobota  23.4.2022             
1. dvouhra muži
2. dvouhra ženy
3. čtyřhry
Neděle 24.4.2022
1. dvouhra ml. žáků a žákyň
2. dvouhra st. žáků a žákyň
3. čtyřhra žáků a žákyň 

Soutěžní systém
Bude určen podle přihlášených.  Soutěže se hrají na tři vítězné sety. 

Časový pořad
Sobota 23.4.2022               
8:00 hod. - muži
10:00 hod. – ženy, čtyřhry 
                                                                      
Neděle 24.4.2022
8:00 hod. - ml. Žáci a žákyně
9:00 hod. – st .žáci a žákyně,čtyřhry

Občerstvení bude zajištěno pořadatelem.
wordVítězové ročníků 2009 - 2021

19.04.2022| autor: TJ Sokol Kateřinky|


Odstartovala druhá polovina dlouhodobých soutěží

Uplynulým víkendem odstartovala druhá polovina soutěžního ročníku 2021/2022. Zatímco Bečko a Céčko na své první zápasy v novém roce ještě čekají, tak Áčko má již první zápasovou dvojičku za sebou.

V páteční předehrávce k nám dorazil oslabený tým Vratimova, který jsme přehráli jednoznačným výsledkem 10:2.

V nedělím zápase byl našim soupeřem Třinec, tedy mužstvo, které pravidelně usiluje o postup do třetí ligy a drží se stabilně mezi nejlepšími družstvy celé divize. Se soupeřem jsme po celou dobu zápasu dokázali držet krok, dokonce jsme v závěru sahali po vítězství, když jsme vedli už 9:6. Bohužel, jak už to někdy ve stolním tenisu bývá, jsme už poslední bod nepřidali a proto tento pěkný zápas, na který si našlo cestu i pár našich věrných diváku skončil remízou, tedy 9:9.

V dalším kole sehrajeme pouze jeden zápas a to derby s místním Slezanem Opava.

18.01.2022| autor: TJ Sokol Kateřinky|


Vánoční turnaj 2021

I letošní vánoční svátky si členové našeho oddílu, stejně jako pozvaní hráči, zpestřili tradičním Vánočním turnajem. Na něm se sešlo celkem 19 hráčů.

Po úvodních formalitách začalo zápolení v 6-ti skupinách (5 skupin po třech a jedna po čtyřech hráčích). O překvapivé výsledky opět nebyla nouze, a tak veškeré papírové předpoklady šly stranou. Hráče umístěné na třetích a čtvrtých místech ve skupinách čekaly boje v Útěše.

V hlavní soutěži se utkali všichni postupující ze skupin. Jako každý rok byla možnost sledovat vypjatá a vyrovnaná utkání týmových spoluhráčů z dlouhodobých soutěží, tak i jednoznačné výhry favoritů. Do semifinále se podařilo projít papírovým favoritům Kubovi Ribkovi a Markovi Bereiterovi. Další semifinalisté už byli více překvapující, prvním z nich byl Jakub Štejnar, který potvrzuje svou letošní dobrou formu. A druhým byl Filip Ribka, který nastoupil k soutěžnímu/turnajovému zápasu po více než třech letech.

Semifinálové dvojice tedy byly následující:
Ribka J. – Štejnar
Ribka F. – Bereiter

Z první dvojice se do finále podařilo projít po pěkném a vyrovnaném utkání Jakubovi Ribkovi (3:1) a do druhého postoupil po dominantním výkonu Marek Bereiter (3:0). Finále tedy stejně jako před covidovým rokem 2020 obstarali Jakub Ribka a Marek Bereiter. Tehdy bylo finále jasnou záležitosti domácího Jakuba, nyní však prohrával už 0:2 na sety a finále se zdálo být snadnou prací pro Marka. Jakub se však nevzdal a třemi sety v řadě obrátil vítězství na svou stranu. 

V zápase o třetí místo svedli ještě pěkný boj Jakub Štejnar a Filip Ribka, kde byl poměrem 3:2 úspěšnější Jakub.

Fotky z turnaje

Všem hráčům a divákům děkujeme za účast a přejeme mnoho nejen sportovních úspěchů v Novém roce.

Konečné pořadí:

1. místo: Jakub Ribka
2. místo: Marek Bereiter
3. místo: Jakub Štejnar
4. místo: Filip Ribka

31.12.2021| autor: TJ Sokol Kateřinky|


Pozvánka na Vánoční turnaj pro členy oddílu 2021


09.12.2021| autor: TJ Sokol Kateřinky|


Sezóna 2021/2022

Po přerušené sezóně 2020/2021 bude nová sezóna zahájena beze změn, to znamená, že družstva budou startovat ve stejných soutěžích jako v sezóně 2020/2021.
Pro nadcházející sezónu máme přihlášeny čtyři družstva dospělých:
A) Divize moravskoslezského kraje
B) Okresní přebor I.
C) Okresní přebor I.
D) Okresní přebor III. 
Budeme rádi, když našim klukům přijdete na domácí zápasy pomoct svým povzbuzováním.

30.08.2021| autor: TJ Sokol Kateřinky|


Memoriál Antonína Švarce 2018

Letošního již 25. ročníku Memoriálu Antonína Švarce se zúčastnilo 15 hráčů, což je přeci jen o něco méně, než jsme byli v předchozích ročnících zvyklí, své určitě udělalo i krásné, téměř letní počasí.

Po odehrání skupinové fáze byli jasní postupující a ti, kteří spadli do Útěchy. Krom soutěže jednotlivců se odehrávaly boje také v soutěži čtyřher. Ve finále se domácí dvojici Ribka – Roleder podařilo zvrátit nepříznivý vývoj utkání z 0:2 a třemi vítěznými sety v řadě si zajistit vítězství v letošním ročníku nad dvojicí Wollný – Musiol (oba Bolatice). Třetí místo si vybojovala dvojice Bala – Bereiter (Kateřinky, Bolatice), kteří v boji o třetí místo zvítězili nad dvojicí Záškodný – Pařil (oba Kopřivnice).

První čtyři nasazení pro soutěž dvouher byli následující: Záškodný (Kopřivnice, II. liga), Wollný (Bolatice, III. liga), Ribka (Kateřinky, Divize), Bereiter (Bolatice, KP II.). Hned v základních skupinách nebyla nouze o překvapení, kdy kopřivnického Záškodného porazil Musiol. Na základě výsledků základních skupin a následného pavouku, vzešly tyto semifinálové dvojice: Ribka – Wollný a Bereiter – Musiol. V prvním semifinále si domácí Ribka poradil 3:0 s Wollným a druhým finalistou se stal Bereiter. V boji o třetí místo mezi týmovými kolegy se o poznání lépe vedlo Wollnému, který tedy obsadil třetí místo.
Finále bylo jednoznačnou záležitostí, kde domácí Ribka nedal šanci bolatickému Bereiterovi a přehrál ho 3:0 na sety, titul tedy zůstal v Kateřinkách stejně jako v soutěži čtyřher.

Pár fotografií je umístěno ve fotogalerii.

Výsledky turnaje:

Dvouhry:
1. Jakub Ribka ( Kateřinky, Divize )
2. Marek Bereiter ( Bolatice, KP II. )
3. Michal Wollný ( Bolatice III. liga)

4. Kamil Musiol ( Bolatice, KP II. )

Čtyřhry:
1. Ribka – Roleder ( oba Kateřinky)
2. Wollný – Musiol ( oba Bolatice)
3. Bala – Bereiter ( Kateřinky, Bolatice)

4. Záškodný - Pařil ( oba Kopřivnice )

wordVítězové ročníků 2009 - 2018

25.04.2018| autor: TJ Sokol Kateřinky|


Druhá polovina soutěží odstartuje následující víkend

Už o následujícím víkendu čekají naše dvě nejlepší mužstva další soupeři, odstartuje tím druhá půlka Krajské soutěže respektive Divize.

Při pohledu na tabulky obou našich celků je jasné s jakým cílem do druhé půlky soutěží vstupujeme, čeká nás nelehký úkol v podobě záchrany obou soutěží. Oba naše celky jsou na to téměř shodně, okupují nelichotivé poslední místo s teoretickým kontaktem na celky nad nimi. Nezbývá tedy než doufat, že se jarní polovina soutěží vyvede naším barvám lépe než ta podzimní.

O následujícím víkendu zajíždí naše „A“ mužstvo na půdu silného Třince a v neděli do Ostravy na stoly TJ Ostrava, právě s nedělním soupeřem máme z podzimu jediné vítězství, věřme tedy, že na něj navážeme. Béčko má práci na domácích stolech vyloženě nelehkou, čeká je zápas s kandidáty na postup a to v sobotu se Slezanem Opava a v neděli s Bolaticemi.

Držte tedy našim klukům palce, na všechny domácí zápasy jste tímto srdečně zváni.

08.01.2018| autor: TJ Sokol Kateřinky|


Ohlednutí za vánočním turnajem

I letošní vánoční svátky si členové našeho oddílu, stejně jako pozvaní hráči, zpestřili tradičním Vánočním turnajem. Na něm se sešlo celkem 20 hráčů.
Po úvodních formalitách začalo zápolení v 5-ti skupinách. O překvapivé výsledky opět nebyla nouze, a tak veškeré papírové předpoklady šly stranou. Hráče umístěné na třetích a čtvrtých místech ve skupinách čekaly boje v Útěše.

V hlavní soutěži se utkali všichni postupující ze skupin. Jako každý rok byla možnost sledovat vypjaté a vyrovnané utkání týmových spoluhráčů z dlouhodobých soutěží, tak i jednoznačné výhry favoritů. Do semifinále se podařilo projít Kubovi Ribkovi a Tomáši Kašparovi, který byl tentokrát úspěšnější a postoupil do finále. Druhé semifinále obstarali Přemysl Kanclíř s Markem Bereiterem z vítězství se radoval Přemek. V zápase o 3. místo zvítězil Jakub Ribka, který porazil Marka Bereitera 3:0 na sety a bral tedy třetí místo. Finále tedy obstaral Přemek s Tomem a lepší byl druhý jmenovaný a stal se vítězem letošního ročníku.

Ve fotogalerii najdete fotky z turnaje.

Všem hráčům a divákům děkujeme za účast a přejeme mnoho nejen sportovních úspěchů v Novém roce.

Konečné pořadí:

1. místo: Tomáš Kašpar
2. místo: Přemysl Kanclíř
3. místo: Jakub Ribka
4. místo: Marek Bereiter

08.01.2018| autor: Tj Soko Kateřinky|


Memoriál Antonína Švarce 2017

Letošního již 24. ročníku Memoriálu Antonína Švarce se zúčastnilo 27 hráčů z celého Moravskoslezského kraje a také hráči ze sousedního Polska. 

Po odehrání skupinové fáze byli jasní postupující a ti, kteří spadli do Útěchy. V té ve finále přehrál Emanuel Šindler Zdeňka Balu. Ve čtyřhrách se překvapivým vítězem stal nově složený pár Bereiter - Chovanec když ve finálovém zápase porazili dvojici Ribka - Střílka. Na třetím místě se umístili Kašpar a Roleder. 

Podle papírových předpokladů se do semifinále dvouher probojovali čtyři nejvýše nasazení hráči. V tom prvním si v souboji domácích hráčů poradil Jakub Ribka s Tomášem Kašparem a ve druhém potvrdil roli favorita Lukáš Wallik a přehrál Marka Bereitera. V utkání poražených semifinalistů byl lepším Marek Bereiter a skončil na 3. místě. Ve finále uspěl domácí Jakub Ribka, který přehrál Wallika 3:1 na sety a stal se vítězem letošního ročníku. 

Výsledky turnaje:

Dvouhry:

1. Jakub Ribka ( Kateřinky )
2. Lukáš Wallik (  Slezan Opava )
3. Marek Bereiter ( Bolatice )

4. Tomáš Kašpar ( Kateřinky )


Čtyřhry: 

1. Bereiter - Chovanec (  Bolatice, Svinov )
2. Ribka J. - Střílka ( oba Kateřinky ) 
3. Kašpar - Roleder ( oba Kateřinky ) 

4. Wallik - Ribka F. ( Slezan Opava, Kateřinky ) 


Útěcha:

1. Emanuel Šindler ( Kateřinky ) 
2. Zdeněk Bala ( Kateřinky )

28.04.2017| autor: Ondřej Roleder|


Článek: 1>-10 z celkem 178   Začátek | <-Novější | Starší-> | Konec


Copyright © 2012-2023 | Ing. Jakub Ribka |