TJ SOKOL KATEŘINKY

TJ      OKOL KATEŘINKY

oddíl stolního tenisu
Sezóna 2021/2022

Po přerušené sezóně 2020/2021 bude nová sezóna zahájena beze změn, to znamená, že družstva budou startovat ve stejných soutěžích jako v sezóně 2020/2021.
Pro nadcházející sezónu máme přihlášeny čtyři družstva dospělých:
A) Divize moravskoslezského kraje
B) Okresní přebor I.
C) Okresní přebor I.
D) Okresní přebor III. 
Budeme rádi, když našim klukům přijdete na domácí zápasy pomoct svým povzbuzováním.

30.08.2021| autor: TJ Sokol Kateřinky|


Memoriál Antonína Švarce 2018

Letošního již 25. ročníku Memoriálu Antonína Švarce se zúčastnilo 15 hráčů, což je přeci jen o něco méně, než jsme byli v předchozích ročnících zvyklí, své určitě udělalo i krásné, téměř letní počasí.

Po odehrání skupinové fáze byli jasní postupující a ti, kteří spadli do Útěchy. Krom soutěže jednotlivců se odehrávaly boje také v soutěži čtyřher. Ve finále se domácí dvojici Ribka – Roleder podařilo zvrátit nepříznivý vývoj utkání z 0:2 a třemi vítěznými sety v řadě si zajistit vítězství v letošním ročníku nad dvojicí Wollný – Musiol (oba Bolatice). Třetí místo si vybojovala dvojice Bala – Bereiter (Kateřinky, Bolatice), kteří v boji o třetí místo zvítězili nad dvojicí Záškodný – Pařil (oba Kopřivnice).

První čtyři nasazení pro soutěž dvouher byli následující: Záškodný (Kopřivnice, II. liga), Wollný (Bolatice, III. liga), Ribka (Kateřinky, Divize), Bereiter (Bolatice, KP II.). Hned v základních skupinách nebyla nouze o překvapení, kdy kopřivnického Záškodného porazil Musiol. Na základě výsledků základních skupin a následného pavouku, vzešly tyto semifinálové dvojice: Ribka – Wollný a Bereiter – Musiol. V prvním semifinále si domácí Ribka poradil 3:0 s Wollným a druhým finalistou se stal Bereiter. V boji o třetí místo mezi týmovými kolegy se o poznání lépe vedlo Wollnému, který tedy obsadil třetí místo.
Finále bylo jednoznačnou záležitostí, kde domácí Ribka nedal šanci bolatickému Bereiterovi a přehrál ho 3:0 na sety, titul tedy zůstal v Kateřinkách stejně jako v soutěži čtyřher.

Pár fotografií je umístěno ve fotogalerii.

Výsledky turnaje:

Dvouhry:
1. Jakub Ribka ( Kateřinky, Divize )
2. Marek Bereiter ( Bolatice, KP II. )
3. Michal Wollný ( Bolatice III. liga)

4. Kamil Musiol ( Bolatice, KP II. )

Čtyřhry:
1. Ribka – Roleder ( oba Kateřinky)
2. Wollný – Musiol ( oba Bolatice)
3. Bala – Bereiter ( Kateřinky, Bolatice)

4. Záškodný - Pařil ( oba Kopřivnice )

wordVítězové ročníků 2009 - 2018

25.04.2018| autor: TJ Sokol Kateřinky|


Druhá polovina soutěží odstartuje následující víkend

Už o následujícím víkendu čekají naše dvě nejlepší mužstva další soupeři, odstartuje tím druhá půlka Krajské soutěže respektive Divize.

Při pohledu na tabulky obou našich celků je jasné s jakým cílem do druhé půlky soutěží vstupujeme, čeká nás nelehký úkol v podobě záchrany obou soutěží. Oba naše celky jsou na to téměř shodně, okupují nelichotivé poslední místo s teoretickým kontaktem na celky nad nimi. Nezbývá tedy než doufat, že se jarní polovina soutěží vyvede naším barvám lépe než ta podzimní.

O následujícím víkendu zajíždí naše „A“ mužstvo na půdu silného Třince a v neděli do Ostravy na stoly TJ Ostrava, právě s nedělním soupeřem máme z podzimu jediné vítězství, věřme tedy, že na něj navážeme. Béčko má práci na domácích stolech vyloženě nelehkou, čeká je zápas s kandidáty na postup a to v sobotu se Slezanem Opava a v neděli s Bolaticemi.

Držte tedy našim klukům palce, na všechny domácí zápasy jste tímto srdečně zváni.

08.01.2018| autor: TJ Sokol Kateřinky|


Ohlednutí za vánočním turnajem

I letošní vánoční svátky si členové našeho oddílu, stejně jako pozvaní hráči, zpestřili tradičním Vánočním turnajem. Na něm se sešlo celkem 20 hráčů.
Po úvodních formalitách začalo zápolení v 5-ti skupinách. O překvapivé výsledky opět nebyla nouze, a tak veškeré papírové předpoklady šly stranou. Hráče umístěné na třetích a čtvrtých místech ve skupinách čekaly boje v Útěše.

V hlavní soutěži se utkali všichni postupující ze skupin. Jako každý rok byla možnost sledovat vypjaté a vyrovnané utkání týmových spoluhráčů z dlouhodobých soutěží, tak i jednoznačné výhry favoritů. Do semifinále se podařilo projít Kubovi Ribkovi a Tomáši Kašparovi, který byl tentokrát úspěšnější a postoupil do finále. Druhé semifinále obstarali Přemysl Kanclíř s Markem Bereiterem z vítězství se radoval Přemek. V zápase o 3. místo zvítězil Jakub Ribka, který porazil Marka Bereitera 3:0 na sety a bral tedy třetí místo. Finále tedy obstaral Přemek s Tomem a lepší byl druhý jmenovaný a stal se vítězem letošního ročníku.

Ve fotogalerii najdete fotky z turnaje.

Všem hráčům a divákům děkujeme za účast a přejeme mnoho nejen sportovních úspěchů v Novém roce.

Konečné pořadí:

1. místo: Tomáš Kašpar
2. místo: Přemysl Kanclíř
3. místo: Jakub Ribka
4. místo: Marek Bereiter

08.01.2018| autor: Tj Soko Kateřinky|


Memoriál Antonína Švarce 2017

Letošního již 24. ročníku Memoriálu Antonína Švarce se zúčastnilo 27 hráčů z celého Moravskoslezského kraje a také hráči ze sousedního Polska. 

Po odehrání skupinové fáze byli jasní postupující a ti, kteří spadli do Útěchy. V té ve finále přehrál Emanuel Šindler Zdeňka Balu. Ve čtyřhrách se překvapivým vítězem stal nově složený pár Bereiter - Chovanec když ve finálovém zápase porazili dvojici Ribka - Střílka. Na třetím místě se umístili Kašpar a Roleder. 

Podle papírových předpokladů se do semifinále dvouher probojovali čtyři nejvýše nasazení hráči. V tom prvním si v souboji domácích hráčů poradil Jakub Ribka s Tomášem Kašparem a ve druhém potvrdil roli favorita Lukáš Wallik a přehrál Marka Bereitera. V utkání poražených semifinalistů byl lepším Marek Bereiter a skončil na 3. místě. Ve finále uspěl domácí Jakub Ribka, který přehrál Wallika 3:1 na sety a stal se vítězem letošního ročníku. 

Výsledky turnaje:

Dvouhry:

1. Jakub Ribka ( Kateřinky )
2. Lukáš Wallik (  Slezan Opava )
3. Marek Bereiter ( Bolatice )

4. Tomáš Kašpar ( Kateřinky )


Čtyřhry: 

1. Bereiter - Chovanec (  Bolatice, Svinov )
2. Ribka J. - Střílka ( oba Kateřinky ) 
3. Kašpar - Roleder ( oba Kateřinky ) 

4. Wallik - Ribka F. ( Slezan Opava, Kateřinky ) 


Útěcha:

1. Emanuel Šindler ( Kateřinky ) 
2. Zdeněk Bala ( Kateřinky )

28.04.2017| autor: Ondřej Roleder|


Další vítězství v poháru

Náš tým se stejně jako v předchozích letech i v letošní sezóně účastnil Českého poháru. Po vylosování přihlášených týmů se ukázalo, že jsme byli nasazeni rovnou do finále a tak nás letos čekal pouze jeden pohárový soupeř. Tím se stal po dvou výhrách v předchozích kolech tým Klubsten Karviná. Toto finálové utkání se hrálo na soupeřových stolech a i přes několik vyrovnaných zápasů jsme v zápase potvrdili roli favoritů a v sestavě Ribka, Roleder a Kašpar zvítězili 9:1. 


Tato výhra znamená už 5. vítězství v krajské části poháru ve finálových zápasech za sebou. Opět jsme se tak kvalifikovali do druhého stupně Českého poháru, kde nás bude v září čekat pravděpodobně ligový soupeř. 

28.04.2017| autor: Ondřej Roleder|


Vánoční turnaj 2016

I letošní vánoční svátky si členové našeho oddílu, stejně jako pozvaní hráči, zpestřili tradičním Vánočním turnajem. Na něm se sešlo 28 hráčů a 4 hráčky, které se, jak bývá zvykem, zapojily do skupin k mužům. Díky sponzorovi jsem si letos mohli užívat tekutého občerstvení během turnaje.


Po úvodních formalitách začalo zápolení v 10 skupinách. O překvapivé výsledky opět nebyla nouze, a tak veškeré papírové předpoklady šly stranou. Hráče umístěné na třetích a čtvrtých místech ve skupinách čekaly boje v Útěše. Její finále se nakonec proměnilo v exibiční zápas, kdy Honza Bouchala nestačil na proti němu se střídající pár Věra Halfarová - Karla Holanová. 

V hlavní soutěži se utkalo dvacet postupujících ze skupin o konečné vítězství. Jako každý rok byla možnost sledovat vypjaté a vyrovnané utkání týmových spoluhráčů z dlouhodobých soutěží, tak i jednoznačné výhry favoritů. Do semifinále se podařilo projít Kubovi Ribkovi a Tomáši Kašparovi, který byl tentokrát úspěšnější a postoupil do finále. Druhé semifinále obstarali Martin Kozelský s Pavlem Borunským a vyhrál mladší ze soupeřů. V zápase o 3. místo zvítězil Jakub Ribka a bral tedy třetí místo. Ve finále to nejprve vypadalo na hladkou výhru Tomáše, ale Martin dokázal utkání zdramatizovat a vynutil si pátý set. V něm už ale kraloval Tomáš Kašpar a stal se vítězem letošního ročníku. 

Ve fotogalerii najdete fotky z turnaje. 

Všem hráčům a divákům děkujeme za účast a přejeme mnoho nejen sportovních úspěchů v Novém roce. 

Konečné pořadí:

1. místo: Tomáš Kašpar
2. místo: Martin Kozelský
3. místo: Jakub Ribka
4. místo: Pavel Borunský
5.-8. místo: Ondřej Roleder
                    Patrik Hanel
                    Zdeněk Bala
                    Roman Muroň

03.01.2017| autor: Ondřej Roleder|


Pozvánka na Vánoční turnaj pro členy oddílu 2016


07.12.2016| autor: Ing. Jiří Kuře|


Výsledky našich nejlepších mužstev

Opět po pár týdnech přinášíme ohlédnutí za výsledky našich družstev. Dá se říct, že se ani jednomu z našich nejlepších týmů stále nedaří podle představ. 

Áčko čekaly tři zápasy v domácím prostředí. Tím prvním bylo derby s Bolaticema. Tento zápas byl zatím našim nejméně vydařeným v divizi, podařilo se nám uhrát pouze tři body a Bolatice jasně zvítězili 10:3. V dalším dvojkole už byly výsledky povedenější. V předehrávce jsme sice prohráli s Orlovou C 7:10, ale vzhledem k silné sestavě soupeře a naší předvedené hře se dá toto utkání hodnotit kladně. Nejlepší výsledek přišel nakonec v posledním z těchto tří zápasů, když se nám podařilo porazit těsně 10:8 Frýdlant B. Po sedmi odehraných kolech nám tak patří 9. místo v tabulce.

Divize mužů

1.SK Svinov7601062:4337
2.TTC Bolatice7511063:3933
3.TJ Odry7412064:3928
4.TTC MG Odra GAS Vratimov7412056:4528
5.TJ TŽ Třinec7403056:5027
6.TTC Siko Orlová C7313051:5523
7.SK Stolní tenis Pstruží7313049:5423
8.TTC FRÝDLANT B7304052:5122
9.TJ Sokol Kateřinky7214053:6218
10.TJ Ostrava KST E7205046:6117
11.TJ Frenštát p. R.7124036:6314
12.TJ Sokol Klimkovice7025042:689

Béčko pokračovalo v sérii zápasů na hostujících stolech a bohužel také v sérii bez vítězství. Stejně jako Áčko se utkalo s Bolaticema B a bylo úspěšnější, když uhrálo remízu a k první letošní výhře nebylo daleko. V dalších zápasech nastoupilo béčko kvůli nemocem v oslabené sestavě a tak i přes pěkné výsledky náhradníků z toho byly dvě prohry. Nejprve 6:10 se Svinovem B a poté také s Radvanicema 5:10. V tabulce se naše družstvo B nachází na 11. místě. 

Krajská soutěž II. třídy

1.Orel Stará Bělá7601063:2537
2.TTC Siko Orlová D7601061:3837
3.KST Slezan Opava B7502058:4832
4.SK Svinov B7421063:4729
5.TTC Bolatice B7331063:4925
6.TJ Sokol Radvanice-Bartovice7313057:5423
7.TJ Odry C7304048:5622
8.T.J. Sokol Záblatí A7232058:5620
9.TTC MG Odra GAS Vratimov B7142054:6116
10.TJ Sokol Chvalíkovice7106031:6412
11.TJ Sokol Kateřinky B7025052:689
12.TJ Sokol Nová Bělá7016027:698

16.11.2016| autor: Ondřej Roleder|


První výhra Áčka a první body Béčka

Po třítýdenní pauze opět pokračovali soutěže, kterých se účastní naše dvě nejlepší mužstva. 

Tuto pauzu vyplnil zápas Českého poháru, ve kterém jsme se ve druhém kole utkali s druholigovým týmem Nového Jičína. Do zápasu jsme šli v sestavě Ribka, Kašpar a Roleder. Utkání skončilo očekávaným vítězstvím Jičína 6:1, když náš bod uhrál Roleder. Výsledek hovoří jednoznačně, ovšem v dalším dvou zápasech byly na naší straně mečboly a tak celkově to tak, jak se podle výsledku může zdát, úplně jednostranné utkání nebylo. 

Áčko se představilo po 4,5 letech opět v divizi na domácích stolech. V sobotním zápase se Svinovem chyběl jeden míč k remíze, ale nakonec z toho byla těsná prohra 8:10. V nedělním klání jsme získali naši první letošní výhru, Klimkovice jsme porazili 10:5. Od úvodních čtyřher jsme vedli a vedení si udrželi i přes snížení soupeře v průběhu zápasu až do konce. Po čtyřech odehraných kolech se naše Áčko nachází na 8. místě v tabulce. 

Béčko vyjelo poprvé v sezóně k zápasům na venkovní půdu a připsalo si své první body. Ty se jim podařilo získat v utkání s Vratimovem B, které skončilo remízou. V dalším zápase prohrálo béčko po velkém boji těsně  v Záblatí 8:10, když tímto nejtěsnějším výsledkem prohrálo už potřetí v sezóně. Zatím tyto výsledky stačí na 11. místo.

20.10.2016| autor: Ondřej Roleder|


Článek: 11-20 z celkem 183   Začátek |  <-Novější | Starší-> | Konec


Copyright © 2012-2024 | Ing. Jakub Ribka |