TJ SOKOL KATEŘINKY

TJ      OKOL KATEŘINKY

oddíl stolního tenisu
Žáci po podzimu na 1. místě

Výbornou první polovinu soutěže mají za sebou naši žáci. Po podzimních sedmi zápasech jasně vedou tabulku Okresního přeboru, když dokázali všechny své zápasy vyhrát. V týmu se pravidelně střídají Daniel Janeček, Jan Seeman, Lukáš Bouchala a Daniel Beinhauier. Přejeme našim nadějím, ať se jim stejně daří v jarní části sezóny. 


Okr. přebor 1.třídy žáci sk. A

1.TJ Sokol Kateřinky A7700058:1228
2.TJ SK Kravaře A7502048:2222
3.KST Slezan Opava A7600158:1221
4.TJ Sokol Vávrovice A7403036:3419
5.TJ Sokol Chvalíkovice A7214028:4214
6.TJ SK Kravaře B7124024:4612
7.TJ Sokol Vávrovice B7115017:5311
8.FIT Sports Club A7007011:597

03.01.2017| autor: TJ Sokol Kateřinky|


Soutěž žáků v plném proudu

Naše nejmladší mužstvo, tým žáků, se v letošní sezóně opět účastní okresního přeboru žáků I. třídy. Po třech odehraných zápasech mají naše naděje stoprocentní úspěšnost, když se jim podařilo postupně porazit Kravaře B 9:1, vyhrát 7:3 ve Vávrovicích a doma přehrát opavský Slezan 10:0. Ve všech třech utkáních nastoupil náš tým v sestavě: Jan Seeman, Daniel Janeček a Daniel Beinhauier. V neúplné tabulce patří našemu družstvu výborné druhé místo. 


Okresní přebor žáků I. třídy

11.11.2016| autor: TJ Sokol Kateřinky|


Činnost mládeže v sezóně 2016/2017

V této sezóně probíhají pravidelné tréninky mládeže. V úterý a pátek od 15 hodin trénují začátečníci a ve stejné dny a navíc ve čtvrtek od 16 hodin probíhají tréninky pokročilých. 


Zároveň se naši žáci účastní Okresního přeboru žáků I. třídy a také okresních a krajských bodovacích turnajů. 

21.09.2016| autor: Ondřej Roleder|


Další výsledky mladých

V pátek sehráli doma naši mladí, Katka, Vojta, Ondra a Honza, další utkání OP III. třídy s týmem Bolatic "D". A bylo to utkání, na které by bylo dobré co nejdříve zapomenout... Ani jeden z našich hráčů nenašel účinný recept na velmi nepříjemnou hru soupeře a utkání tak skončilo nejhorším možným výsledkem, a to 0:18, když se hráčům povedlo uhrát pouhých 8 setů (Vojta 4, Katka 2, Ondra a Honza po 1).

V sobotu jsme pak jeli na další krajský bodovací turnaj, tentokrát do Fulneku. Vzhledem k trvající nemoci Nely a nezájmu ze strany dalších hráčů, se turnaje zúčastnili pouze Katka Ježková a Ondra Muroň. Oba startovali opět v divizi "C" a oběma se vedlo o chlup lépe, než ve Frenštátě. Katka sice v základní skupině všechny zápasy prohrála, ale pak porazila M. Demka 3:2 a následně oplatila porážku z minulého turnaje Ondrovi a vyhrála 3:2. O konečné umístění prohrála s F. Urbánkem 0:3 a obsadila tak 10. místo v divizi "C" a celkově 42. místo ze 110 hráčů. Ondra získal v základní skupině jedno vítězství nad M. Dzidou 3:2, pak porazil M. Fabiana 3:0, následně však prohrál ve zmíněné odvetě s Katkou 2:3 a o konečné umístění hrál znovu s M. Dzidou, který mu porážku ze skupiny vrátil a Ondra prohrál 1:3, obsadil tak 12. místo v divizi "C" a celkově 44. místo ze 110 hráčů.

21.10.2013| autor: Zuzy|


Výsledky mládeže po uplynutí měsíce a půl od zahájení sezóny 2013/2014

Naši mladí hráči mají zatím za sebou jeden krajský bodovací turnaj ve Frenštátě, dva okresní bodovací turnaje v Darkovicích, dva zápasy OP III. třídy mužů a jeden zápas OP I. třídy žáků.

Co se týče prvního krajského turnaje, tam se nejvíce dařilo Nele Uvírové, která obsadila s 3 vítězstvími a 3 porážkami 6. místo v divizi „D“, celkově tedy 54. místo z 95 startujících. Turnaj vůbec nevyšel Ondrovi Muroňovi, který se potýkal se zraněním kotníku a rozhozenou psychikou a dokázal porazit pouze spoluhráčku Katku Ježkovou. Tím obsadil 14. místo v divizi „C“, celkově tedy 46. místo z 95 startujících. Katce Ježkové se tento turnaj také nevyvedl, stejně jako Ondrovi a získala pouze závěrečné vítězství wo nad N. Endalem a tím pádem 15. místo v divizi „C“, celkově tak 47. místo z 95 startujících.

Co se týče okresních turnajů, tam jsme, dá se říci, mohli být spokojení. Na prvním turnaji Ondra prohrál až ve finále s A. Vitáskem po boji 2:3 a obsadil tak 2. místo v kategorii starších žáků (15 hráčů). Ve stejné kategorii velmi dobře zahrála i Nela a získala tak prémiové 3. místo. Na druhém turnaji se situace opakovala jako přes kopírák, Ondra opět prohrál až ve finále s A. Vitáskem, tentokrát ale poměrně hladce a opět získal 2. místo. Nela se znovu dostala mezi 4 nejlepší hráče, bohužel, v rozhodujícím souboji nedokázala podruhé během dne porazit D. Čižmára, prohrála a obsadila tak 4. místo v kategorii straších žáků (14 hráčů). Na druhý turnaj s námi jela i Katka Ježková, která nakonec obsadila v kategorii juniorů, po solidních výkonech, konečné 6. místo (10 hráčů).

V okresní soutěži OP III. jsme 2x zavítali na půdu Vávrovic, kde jsme nejprve hráli s vávrovickým „A“. Naši mladí bojovali v sestavě Vojta Najser, Ondra Muroň, Honza Valeček a Nela Uvírová. Vojta s Ondrou dokázali vyhrát čtyřhru a společně s Nelou pak každý z nich vyhrál 2 zápasy. Bohužel Honza žádný další bod nepřidal a tak své první utkání naši mladí prohráli poměrem 7:11. Ale např. potěšila výhra Vojty proti J. Pánikovi nebo Ondrovy dotáhnuté koncovky v zápasech končících 3:2. Ve druhém utkání, které jsme hráli s vávrovickým „B“, našim hráčům Vojtovi, Ondrovi a Honzovi výrazně pomohla zkušená Věrka Halfarová, která vyhrála všechny své zápasy. K ní se výbornými výkony přidal Ondra i Vojta, kteří jednak vybojovali výhru ve čtyřhře 3:2 a pak přidali 2 a 3 body. Honza měl dnes velmi blízko k prémiovým výhrám, kdy tři zápasy prohrál až v koncovkách 2:3. Sice tedy nepřidal žádný další bod, nicméně, hráči se mohli radovat ze svého prvního vítězství 10:8 v této sezóně.

Mladí hráči ve složení Honza Valeček, Ondra Muroň a Karolína Mlčochová mají za sebou také první utkání soutěže OP I. žáků proti týmu Děhylova „A“. Děhylov přijel jako jasný favorit a otázkou nebylo, zda vyhrajeme, ale zda se nám podaří uhrát alespoň nějaký bod, případně kolik . Tým výrazně oslabila Nela, která onemocněla. Její absence tak dala šanci Karolíně, pro kterou to byl první ostrý start za Kateřinky, po přestupu z Kravař. Nakonec mohlo dojít ještě k velkému překvapení v podobě remízy, to kdyby Karolína dokázala porazit alespoň Barču Paletovou. To se však nepovedlo a utkání jsme prohráli poměrem 4:6. Ondra víceméně povinně vyhrál nad Bárou a pak mile překvapil, když vybojoval vítězství nad Markétou Synkovou 3:0. Honza také porazil Báru, ale na Markétu už nestačil. Oba pak prohráli s Gábinou Štěpánovou, kdy alespoň Ondra uhrál set. Našim klukům se nakonec podařila vyhrát i závěrečná čtyřhra 3:0, což bylo také příjemné překvapení. Karolína si svůj debut tedy odbyla bez vítězství a tady je hodně znát absence smysluplného tréninku.

V pátek nás čeká další zápas OP III. třídy mužů a o víkendu další krajský bodovací turnaj ve Fulneku. Tak uvidíme, jak se bude dařit...

16.10.2013| autor: Zuzy|


Kalendář akcí

Upozorňuji všechny hráče mládežnických kategorií na aktualizaci kalendáře akcí pro novou sezónu 2013 / 2014.

Již jsou doplněna i místa konání krajských bodovacích turnajů.

Prosím o průběžné sledování kalendáře, protože termíny některých zápasů se mohou měnit v závislosti na časových možnostech hráčů.

  Přeji všem úspěšné vykročení do této nové sezóny 

04.09.2013| autor: Zuzy|


Ohlédnutí za minulou sezónou

Před začátkem nové sezóny 2013/2014 bych se ještě vrátila k výsledkům našich mladých hráčů v sezóně předešlé.
Katka Ježková - jejím největším úspěchem byl, v rámci krajských bodovacích turnajů, postup do divize B. Bohužel, posledním turnajem si setrvání v divizi zřejmě nezajistila a je pravděpodobné, že svou poslední mládežnickou sezónu zahájí v divizi C. Katka obsadila v rámci krajských BTM 58. příčku v kategorii juniorů, 10. příčku v kategorii juniorek a 5. příčku v kategorii juniorů v rámci okresních BTM. Vzhledem k tomu, že v podstatě netrénuje, nelze výsledky považovat za špatné a svým přístupem, radostí ze hry a vstřícností dává velmi dobrý příklad ostatním hráčům.
Nela Uvírová - ukončila poslední sezónu v kategorii mladšího žactva s velmi pěknými výsledky. V rámci krajských BTM obsadila 21. místo v kategorii mladšího žactva, 2. místo v kategorii mladších žákyň a v rámci okresních BTM v kategorii děvčat získala dokonce 1. místo. Zároveň se kvalifikovala na MČR mladších žákyň, avšak chyběla chuť se tohoto turnaje zúčastnit. Nela se nominovala také na krajské přebory mladších a starších děvčat, kde obsadila 3. respektive 6. místo. Nezbývá než si přát, aby i v nadcházející sezóně potvrdila svou výkonnost a předchozí umístění.
Ondřej Muroň - odehrál svou první sezónu v kategorii staršího žactva a určitě se v ní neztratil. Vzhledem k tomu, že v soutěžích chlapců je daleko těžší vybojovat dobrý výsledek, lze považovat jeho konečné 47. místo v kategorii starších žáků v rámci krajských BTM za přijatelné. Avšak největšího úspěchu a asi i překvapení Ondra dosáhl na poli okresních BTM, když na posledním turnaji nakonec zaslouženě získal celkové 3. místo v kategorii starších žáků. Zabodoval také na republikových přeborech Sokola, kde získal dvě 3. místa ve čtyřhrách. Nadcházející sezónou se pak rozloučí s kategorií staršího žactva.
Kuba Henzl - toho za celou sezónu moc neodehrál a když už ano, výsledky byly pro všechny spíše zklamáním, což je při jeho sportovním talentu opravdu škoda. Kuba obsadil v rámci krajských BTM v kategorii mladších žáků 54. příčku (pouze 3 turnaje) a v rámci okresních BTM v kategorii mladších žáků pak 12. - 19. příčku (2 turnaje). V nové sezóně si musí hlavně on sám ujasnit, co chce a co je pro něj důležité.
Martin Kozelský - uplynulou sezónu ukončil působení v kategorii starších žáků. Martin bohužel s námi na turnaje nejezdil, což je při jeho výkonosti velká škoda a hrál pouze okresní soutěž žactva a I. třídy mužů... (až získám více informací, doplním)
Ještě snad zmíním hráče Honzu Valečka, který může být příslibem pro doplnění týmu mládeže. Stolní tenis ho baví a záleží jen na něm, kam se v nové sezóně výkonostně posune.

Ostatní mladí hráči se zápasů a turnajů účastnili jen výjimečně, navíc jim chybí disciplína, zájem a snaha a nemá tedy velký význam se o jejich výsledcích zde zmiňovat.

29.08.2013| autor: Zuzy|


6. Okresní bodovací turnaj mládeže - 1. 6. 2013

V sobotu, 1. 6. 2013, v den svátku všech dětí :-) , jsme zajížděli potřetí za sebou do Ostravy na poslední okresní bodovací turnaj. Sestava tentokrát byla Katka Ježková, Ondra Muroň a Nela Uvírová. A protože byl již zmiňovaný Den dětí, dostali od pořadatelů všichni startující před začátkem soubojů sladký balíček, za což patří velký dík Městskému svazu st. tenisu Ostrava.
Kategorie OPEN: (35 hráčů)

Katka, Ondra i Nela postoupili ze základních skupin ze druhých míst, když Katka měla jednu výhru a jednu prohru a Ondra s Nelou měli po dvou výhrách a jedné prohře. Ve vyřazovací části vyhrála Katka nad J. Osmančíkem (Děhylov) 3:0, pak však prohrála s M. Augustinem (Vratimov) v krásném zápase 2:3. Stejně tak Ondra nejprve porazil Lyska 3:0, pak prohrál se Skalickým (Vratimov) 0:3. Nela byla nalosována přímo do druhého kola, kde však nestačila na M. Demka (Děhylov) a prohrála 1:3. Všichni tři hráči tak v této kategorii obsadili 9. – 16. místo.
Kategorie dorostenci: (6 hráčů)

Katka se znovu potkala s výbornými hráči a byť to podle výsledků tak nevypadá, znovu s nimi odehrála vyrovnané zápasy. Ve skupině prohrála shodně 0:3 jak se Skalickým, tak i s Veličkou. A v následném souboji o 5. místo se střetla opět s M. Augustinem a tentokrát prohrála 1:3. V této kategorii tak obsadila poslední, 6. místo. Nicméně se nemá za co stydět a zejména zápasy s Augustinem byly pro nás přihlížející hodně atraktivní.
Kategorie starší žáci: (6 hráčů)

Ondra hrál v základní skupině s Müllerem (Vratimov), kterého porazil 3:0, pak však hrál s M. Moravcem (Darkovice), který nedaruje žádný bod a prohrál 0:3. V dalším zápase narazil na V. Molina (Polanka), se kterým byl před sezónou na stejné úrovni, ale Vojta začal trénovat pod výborným trenérem,  udělal obrovský výkonnostní skok a Ondru už pravidelně porážel. Tentokrát měl Ondra v zápase „hlavu v pořádku“ a zahrával bezchybné údery, které umí, vycházela mu taktika, pomáhal mu koučink a tak k údivu nejednoho z nás zápas dokázal vyhrát 3:0. Tím postoupil do finále, kde opět narazil na M. Moravce a znovu prohrál 0:3. Ve své kategorii tak dnes obsadil skvělé 2. místo!
Kategorie děvčata: (7 hráček)
Nela si dnes opět, vzhledem k absenci rovnocenných soupeřek na úrovni okresu, přijela pro povinné první místo. Takové zápasy ji herně nic nedají  a pokud se v příští sezóně neobjeví další šikovné hráčky, tak by bylo rozumnější, aby hrála s kluky. Možná, pravděpodobně, bude prohrávat (viz. Open), ale rozhodně budou mít takové zápasy větší význam. Tedy, snad kromě zápasů s hráčkami Bajgerovou (Ostrava) a S. Fronovou (Děhylov), které byly alespoň trochu vyrovnané a zajímavé. Nelu však výrazně neohrozily. Ta všech 5 zápasů s přehledem vyhrála 3:0 a obsadila ve své kategorii 1. místo.

02.06.2013| autor: Zuzy|


5. Okresní bodovací turnaj - 25.5.2013

V sobotu, 25.5.2013, se v Ostravě konal předposlední okresní bodovací turnaj v této sezóně. Z našeho oddílu se zúčastnili pouze Katka Ježková a Ondra Muroň.
Kategorie OPEN: (31 hráčů)
Katka i Ondra ve svých základních skupinách jeden zápas vyhráli a jeden prohráli a postupovali dále ze druhých míst. Katka v prvním kole "pavouka" vyhrála s Kubou Osmančíkem (Děhylov) 3:0 a Ondra po trochu utrápeném zápase porazil Skotnicu (Vratimov) 3:1. Druhé vyřazovací kolo bylo pro oba naše hráče konečné, když Katka prohrála s M. Augustinem 0:3 a Ondra prohrál s R. Mohelníkem (Darkovice) 1:3. Oba dva tak v této kategorii obsadili 9. - 16. místo.
Kategorie starší žáci: (4 hráči)
V této kategorii se sešli pouze 4 kluci, proto hráli systémem každý s každým. Bohužel, Matyáš Demek (Děhylov) a Vojta Molin (Polanka) nedali Ondrovi šanci pomyslet na úspěch a ten oba zápasy prohrál shodně 1:3. Navzdory tomu, zrovna zápas s Matyášem odehrál pěkně a bojoval. V posledním zápase hrál s Müllerem (Vratimov) a bylo z toho upachtěné vítězství 3:1 a tedy celkové 3. místo v této kategorii.
Kategorie dorostenci: (4 hráči)
Také Katka hrála systémem každý s každým, ale měla to opět hodně těžké, když jejími soupeři byli Skalický a R. Mohelník, se kterými prohrála shodně 0:3. V posledním zápase hrála s M. Augustinem a i jemu, po bojovném výkonu, nakonec podlehla 2:3. Chybělo málo, škoda... V kategorii tak obsadila 4. místo.

Ondra dnes podával výkony jako na houpačce, se slabšími hráči se trápil a naopak s těmi silnými soupeři bojoval a snažil se. Jeho umístění nelze brát jako neúspěch, protože výkonostně jsou všichni, kteří ho dnes porazili, o kus výše. Katka se snaží, bojuje, ale bez pravidelného tréninku je oproti výborným klukům ve velké nevýhodě. Nicméně, v jejím případě je důležité, že má ze zápasů dobrý pocit a dokáže si je užít. :-)

25.05.2013| autor: Zuzy|


Přebory staršího žactva České obce sokolské - 11. 5. 2013

Stejně jako minulý rok, se i v letošním roce konaly celostátní přebory staršího žactva České obce sokolské v Brně. Fakt, že se ze všech našich mladých hráčů turnaje zúčastnil pouze Ondřej Muroň, není pro náš oddíl zrovna dobrou vizitkou...
Turnaje se každoročně účastní hráči, kteří se pravidelně umisťují v celorepublikových "bodovácích" a jsou z oddílů, jako je Hradec Králové, Plzeň, Olomouc apod., to samo o sobě svědčí o kvalitním obsazení.
Ve dvouhrách jsme živili maličkou naději, že by se Ondrovi mohlo podařit postoupit mezi 8 nejlepších, bohužel, nejprve prohrál s pozdějším parťákem ve čtyřhře, Jirkou Kadlčíkem z Olomouce (28. v žebříčku ČR nži) 1:3, poté porazil P. Čapka (63% OP žáků) z Č. Budějovic 3:0 a na závěr prohrál s J. Vladykou (66% OP II. tř.) z Plzně 0:3. Tím obsadil ve skupině 3. místo a soutěž dvouher pro něj skončila.
V soutěži čtyřher hrál Ondra společně s Jirkou Kadlčíkem a v prvním kole narazili na dvojici Jakubský (6. ČR nži) - Tesolín (22. ČR nži) z Hradce Králové, kteří byli favority a dávali to jasně najevo. Nicméně, kluci se nezalekli a i díky desítce "prasátek" Jirky, nakonec napínavý zápas vyhráli 3:2. V dalším kole hráli proti dvojici Pechman (51. ČR sži) - Vladyka z Plzně, tady však moc šancí nedostali a prohráli 0:3. V posledním zápase hráli proti dvojici Sušeň - Kostka (oba Vsetín) a po velkém boji dokázali vyhrát 3:2 a zajistili si tak výborné 3. místo!
V soutěži smíšených čtyřher - mixu hrál Ondra společně s Kristýnou Synkovou (Plesná), která ho v zápasech výkonostně táhla nahoru. V prvním zápase hráli s dvojicí Kadlíček - Brázdová (oba Brno) a bez větších problémů vyhráli 3:0. Pak hráli s dvojicí Pechman - Špatenková (42. ČR sžy) z Plzně, na ně však nestačili a prohráli 0:3. V posledním zápase hráli s dvojicí Vladyka - Hnátková (oba Vsetín) a po bojovném výkonu a výborné souhře Ondry s "Kikinou" zaslouženě vyhráli 3:0 a získali tak moc příjemné 3. místo!
Závěr: Ondra dnes rozhodně nezklamal, spíše naopak a zejména v mixu předváděl to nejlepší, co umí. Kolikrát zahranými údery překvapoval nejen sám sebe, ale i soupeře a přihlížející. Díky za pěknou reprezentaci Kateřinek!
                                                    

12.05.2013| autor: Zuzy|


Článek: 1-10 z celkem 57   Začátek | <-Novější | Starší-> | Konec


Copyright © 2012-2023 | Ing. Jakub Ribka |