TJ SOKOL KATEŘINKY

TJ      OKOL KATEŘINKY

oddíl stolního tenisu
Memoriál Antonína Švarce 2024 - výsledky

Letošního 31. ročníku Memoriálu Antonína Švarce se zúčastnilo 20 hráčů, a to jak z Česka, tak ze sousedního Polska.

Účastníci byli rozděleni do 7 skupin, kdy 6 jich bylo po třech a jedna po dvou hráčích, z každé skupiny postupovali do závěrečného pavouka 2 účastníci. Skupiny nepřinesly oproti papírovým předpokladům žádné velké změny a všem favoritům se podařilo postoupit do závěrečných bojů.

Po skupinové fázi byli první čtyři nasazení do pavouku následující: Jakub Ribka, Lukáš Wallik, Marek Bereiter a Marta Gawliczek.

Po první fázi pavouka nám vznikly tyto semifinálové dvojice: Jakub Ribka – Jakub Nosiadek a Marek Bereiter - Marek Ciemienga. První uvedený souboj byl záležitostí domácího Jakuba (3:0) a druhý souboj ovládl po boji zástupce Polska Ciemienga (3:1).

Česko - polské finále tedy obstarali Ribka - Ciemienga a o třetí místo si zahrál Bereiter z Opavy - Nosiadek z Polska. V boji o třetí místo byl úspěšnější zástupce Polska, Jakub porazil Marka poměrem 3:0. Ve finále se domácímu Jakubovi podařilo přetlačit nepříjemně hrajícího Marka a zvítězil 3:1.

Mimo soutěže dvojic se hrály také čtyřhry, kde ve finále zvítězila dvojice Wystryk - Nosiadek nad Bereiterem s Kanclířem, a to po napínavém pětisetovém dramatu, kdy bylo k vidění spousta pěkných výměn. 

Pár fotografií je umístěno ve fotogalerii.

Výsledky turnaje:
Dvouhry Muži:

1. Jakub Ribka ( Kateřinky, KP1 )

2. Marek Ciemienga ( Naprzód Borucin, 3. liga)

3. Jakub Nosiadek (Polsko, 2. liga)

4. Marek Bereiter ( Slezan Opava, Divize )

 

Čtyřhry Muži:

1. Wystryk – Nosiadek ( oba Polsko )

2. Bereiter – Kanclíř ( Opava, Kateřinky)

3. Gawliczek – Ciemienga (oba Polsko)wordVítězové ročníků 2009 - 2024

21.04.2024| autor: TJ Sokol Kateřinky|


Pozvánka na 31. ročník Memoriálu Antonína Švarce

TJ  SOKOL  KATEŘINKY – ODDÍL  STOLNÍHO  TENISU pořádá ve dnech 20. a 21. dubna 2024 31. ročník Memoriálu Antonína Švarce ve stolním tenisu.

 

Datum konání:      

20. dubna 2024 (muži, ženy)

21. dubna 2024 (žáci)

 

Přihlášky na místě do:

8:00 hod. (ml. žáci, ml. žákyně, muži)

9:00 hod. (st. žáci, st .žákyně , ženy)                                     

 

Vklady:            

žáci, žákyně    30,- Kč / soutěž 

muži, ženy     50,- Kč / soutěž 

 

Soutěžní disciplíny

Sobota  20.4.2024              

1. dvouhra muži

2. dvouhra ženy

3. čtyřhry

                                                                                             

Neděle 21.4.2024              

1. dvouhra ml. žáků a žákyň

2. dvouhra st. žáků a žákyň

3. čtyřhra žáků a žákyň 

 

Soutěžní systém

Bude určen podle přihlášených.  Soutěže se hrají na tři vítězné sety. 

 

Časový pořad

Sobota 20.4.2024                             

8:00 hod. - muži

10:00 hod. – ženy, čtyřhry 

                                                                      

Neděle 21.4.2024                       

8:00 hod.      - ml. Žáci a žákyně

9:00 hod. – st .žáci a žákyně,čtyřhry                                                                 

 

Občerstvení bude zajištěno pořadatelem


wordVítězové ročníků 2009 - 2023

10.04.2024| autor: TJ Sokol Kateřinky|


Vánoční turnaj - dospělí 28.12.2023

I letošní vánoční svátky si členové našeho oddílu, stejně jako pozvaní hráči, zpestřili tradičním Vánočním turnajem. Na něm se sešlo celkem 25 můžu a 5 žen, což je opravdu pěkný počet.

Po úvodních formalitách začalo zápolení, muži byli rozděleni do 8 skupin (7 skupin po třech a jedna po čtyřech hráčích). Ženy spolu hrály každá s každou v jedné skupině. O překvapivé výsledky opět nebyla nouze, a tak veškeré papírové předpoklady šly stranou. 
Hráče umístěné na třetích a čtvrtých místech ve skupinách čekaly boje v Útěše.

V hlavní soutěži mužů se utkali všichni postupující ze skupin. Jako každý rok byla možnost sledovat vypjatá a vyrovnaná utkání týmových spoluhráčů z dlouhodobých soutěží, tak i jednoznačné výhry favoritů. Do semifinále se podařilo projít papírovým favoritům Kubovi Ribkovi, který do semifinále postoupil po výhře nad Pavlem Borunským a Ondřeji Rolederovi, který si poradil s výborně hrajícím Patrikem Hanelem. Dalším semifinalistou byl Přemysl Kanclíř, který v pěkném čtvrtfinále přetlačil 3:2 na sety Marka Bereitera a posledním byl Jakub Střílka, který si poradil s Jakubem Štejnarem.

Semifinálové dvojice tedy byly následující:

Ribka J. – Roleder
Střílka – Kanclíř

Z první dvojice se do finále podařilo postoupit Jakubovi Ribkovi (3:0) a z druhé postoupil po dobrém výkonu Přemysl Kanclíř (3:1). 

V zápase o třetí místo svedli ještě pěkný boj týmoví kolegové Kuba a Ondra, kde byl poměrem 3:1 úspěšnější Ondřej.

Ve finále se poprvé spolu utkali Přemek s Jakubem, kde byl tentokrát úspěšnější Jakub a radoval se z vítězství v poměru 3:0.

V ženské soutěži podávala po celou dobu turnaje nejlepší výsledky Věrka Halfarová a zaslouženě si došla pro celkové vítezství v turnaji.

Jako posledního zde zmíníme vítěze útěchy, tedy vítěze poražených hráčů ze skupin, a tím byl Beyer Dušan, který ve finále porazil Aleše Chalabalu.

Muži:
1) Jakub Ribka
2) Přemysl Kanclíř
3) Ondřej Roleder
4) Jakub Střílka

Ženy:
1) Věra Halfarová
2) Jana Hermanová
3) Eva Luzarová
4) Anna Konečná
5) Pavla Víchová

Útěcha:
1) Dušan Beyer
2) Aleš Chalabala
3) Daniel Týn
4) Michal Solný

Pár fotek najdete ve Fotogalerii v menu. Všem hráčům a divákům děkujeme za účast a přejeme mnoho nejen sportovních úspěchů v Novém roce.

02.01.2024| autor: TJ Sokol Kateřinky|


Postup do krajské soutěže – Sokol Kateřinky B

Dne 20.3. 2023 mužstvo Sokolu Kateřinky B odehrálo své poslední utkání v nejvyšší okresní soutěži v Opavě. Sezónu zakončilo úctyhodnými osmnácti vítězstvími z osmnácti zápasů. 
Jádro mužstva tvořila nově utvořená čtveřice – Jakub Štejnar, Přemysl Kanclíř, Martin Kozelský a Jaroslav Hradil. Hned první zápas na horké půdě Slezanu Opava znamenal pro Kateřinský Sokol velkou výzvu, když v základní sestavě Slezanu nastoupili hned dva hráči z divizní soutěže. Kateřinky se ale nezalekly a odvezly si ze Slezanu překvapivé 3 body. Tento zápas tým velmi povzbudil k dalším podobně výborným výkonům. Postupně, i přes občasnou absenci hráčů ze základu, kluci poráželi týmy ze spodní poloviny tabulky, ale i té vyšší. Velký test schopností přinesly postupně zápasy proti Oldřišovu a Bobrovníkům, aspirantům na nejvyšší příčky. Oba klíčové zápasy kluci zvládli, a zejména výkon proti Oldřišovskému celku, kdy naše mužstvo na venkovní zápas přijelo ve složení jen tří hráčů základu a náhradníka Michala Solného. Nehledě na to se ale tým nevzdal a i díky bodu výborně hrajícího Michala dokázal zvítězit 10:8. Druhá polovina sezóny se nesla v duchu té první a velká bojovnost a souhra týmu přispěla k dalším devíti utkáním bez prohry. Na Kateřinky si opět nepřišli dobře hrající Oldřišov a Bobrovníky. Prvně jmenované soupeře dokonce kluci na domácích stolech vysoce přehráli poměrem 18:0. Poslední utkání sezóny na stolech soupeřů z Bobrovníků bylo velmi náročné a dosud neporažení Kateřinští ze sebe museli vydat to nejlepší. Výkon večera a pozici jedničky v žebříčku úspěšnosti pro sebe ukořistil bezchybně hrající Kuba Štejnar, který neokusil hořkost porážky a výrazně tak přispěl k celkovému vítězství 11:7. 
Kateřinští hráči se během celé sezóny výborně doplňovali, a proto tato dobrá parta mohla po posledním kole oslavit zasloužený postup. Přejeme hodně štěstí do dalších bojů v krajské soutěži.

Pár fotek z předání poháru okresnímu přeborníkovi najdete v galerii.

06.04.2023| autor: Martin Kozelský|


Memoriál Antonína Švarce 2023 - výsledky

Letošního jubilejního 30. ročníku Memoriálu Antonína Švarce se zúčastnilo 23 hráčů, a to jak z Česka, tak ze sousedního Polska.

Účastníci byli rozděleni do 8 skupin, kdy 7 jich bylo po třech a jedna po dvou hráčích, z každé skupiny postupovali do závěrečného pavouka 2 účastníci. Skupiny nepřinesly oproti papírovým předpokladům žádné velké změny a všem favoritům se podařilo postoupit do závěrečných bojů.

Po skupinové fázi byli první čtyři nasazení do pavouku následující: Jakub Ribka, Lukáš Wallik, Marek Bereiter a Buczyński Witold. Hned v prvních kolech se hrálo několik zajímavých zápasů, v jednom z nich v repríze loňského finále oplatil Jakub Ribka porážku Markovi Ciemiengovi (3:0) a zároveň velký favorit turnaje Lukáš Wallik prohrál s výborně bránící (ale i útočící ) Martou Gawliczek. Také domácímu Rolederovi se podařilo zaskočit návštěvu z Polska Buczyńskeho.

Po první fázi pavouka nám vznikly tyto semifinálové dvojice: Jakub Ribka – Marcelina Wystryk a Ondřej Roleder – Marta Gawliczek. Je nutné dodat, že obě děvčata předváděla po celou dobu turnaje výborné výkony a do semifinále se dostala zcela zaslouženě. První uvedený souboj byl záležitostí domácího Jakuba (3:0) a druhý souboj ovládla po boji zástupkyně Polska Gawliczek (3:2).

Česko - polské finále tedy obstarali Ribka - Gawliczek a o třetí místo si zahrál domácí Roleder - Wystryk z Polska. V boji o třetí místo byl po celou dobu lepší domácí odchovanec a zaslouženě zvítězil 3:1. Třetí příčka tak zůstala v Kateřinkách. Ještě jednoznačnější průběh mělo finále, kde si Jakub poměrně hladce (3:0) poradil s Martou Gawliczek.

Mimo soutěže dvojic se hrály také čtyřhry, kde ve finále zvítězila staronová dvojice Ribka - Roleder nad Bereiterem s Buczyńskim a to po napínavém pětisetovém dramatu.

Krom soutěže mužů se odehrála také soutěž žen, ve které se utkaly bohužel jen čtyři hráčky. Z tohoto důvodu hrála děvčata proti sobě v jedné skupině každá s každou a pořadí je uvedeno na konci článku.

Pár fotografií je umístěno ve fotogalerii.

Výsledky turnaje:

Dvouhry Muži:
1. Jakub Ribka ( Kateřinky )
2. Marta Gawliczek ( Polsko )
3. Ondřej Roleder ( Kateřinky )
4. Marcelina Wystryk (Polsko)

Čtyřhry Muži:
1. Ribka – Roleder ( oba Kateřinky )
2. Bereiter – Buczyński ( Opava, Borucin )
3. Mezera – Mezera ( oba Frenštát )
4. Válek - Borunský ( oba Kateřinky )

Dvouhry Ženy:
1. Mezerová Andrea ( Frenštát pod Radhoštěm )
2. Konečná Anna ( Kateřinky )
3. Pavla Víchová ( Kateřinky )
4. Luzarová Eva ( Kateřinky )

wordVítězové ročníků 2009 - 2023

03.04.2023| autor: TJ Sokol Kateřinky|


Memoriál Antonína Švarce 2022 - výsledky

Letošního 29. ročníku Memoriálu Antonína Švarce se zúčastnilo (pouze) 12 hráčů

Už ve skupinové fázi docházelo k řadě překvapení, ze čtyř nejvýše nasazených se hned třem papírovým favoritům nepodařilo vyhrát svou skupinu.

Po překvapivém úvodu byli první čtyři nasazení do pavouku následující: Jakub Ribka, Marek Ciemienga, Jiří Válek a Přemysl Kanclíř. Po první fázi pavouka nám vznikly tyto semifinálové dvojice: Ribka – Bereiter a Kanclíř – Ciemienga. První uvedený souboj byl záležitostí domácího Jakuba (3:0) a druhý souboj ovládl po boji zástupce Polska Ciemienga (3:1).
Česko Polské finále tedy obstaral Ribka a Cieminga a o třetí místo si zahrál domácí Kanclíř a Bereiter z Opavského Slezanu. V boji o třetí místo oplatil skupinovou porážku Marek Přemkovi a získal tedy pro sebe třetí místo. Ve finále se Jakubovi nepodařilo najít recept na variabilně hrajícího Marka, a proto turnajové vítězství mířilo do Polska.

Mimo soutěže dvojic se hrály také čtyřhry, kde v čistě Kateřinském finále zvítězila staronová dvojice Ribka - Roleder nad Kanclířem se Štejnarem.

Pár fotografií je umístěno ve fotogalerii.

Výsledky turnaje:

Dvouhry:
1. Marek Ciemienga ( Naprzód Borucin, 3. liga )
2. Jakub Ribka ( Kateřinky, Divize )
3. Marek Bereiter ( Slezan Opava, Divize )
4. Přemysl Kanclíř (Kateřinky, OP. I. )

Čtyřhry:
1. Ribka – Roleder ( oba Kateřinky )
2. Kanclíř – Štejnar ( oba Kateřinky )
3. Wallík – Bereiter ( oba Slezan Opava )
4. Válek - Ciemienga ( Kateřinky, Borucin)

wordFinálový pavouk 2022
wordVítězové ročníků 2009 - 2022

24.04.2022| autor: TJ Sokol Kateřinky|


Pozvánka na 29. ročník Memoriálu Antonína Švarce

TJ  SOKOL  KATEŘINKY – ODDÍL  STOLNÍHO  TENISU pořádá ve dnech 23. a 24. dubna 2022 29. ročník Memoriálu Antonína Švarce ve stolním tenisu.

Datum konání:
23. dubna 2022 (muži, ženy)
24. dubna 2022 (muži, ženy)

Přihlášky na místě do:
8:00 hod. (ml. žáci, ml. žákyně, muži)
9:00 hod. (st. žáci, st .žákyně , ženy)  

Vklady:     
žáci, žákyně    30,- Kč / soutěž 
muži, ženy 50,- Kč / soutěž 

Soutěžní disciplíny
Sobota  23.4.2022             
1. dvouhra muži
2. dvouhra ženy
3. čtyřhry
Neděle 24.4.2022
1. dvouhra ml. žáků a žákyň
2. dvouhra st. žáků a žákyň
3. čtyřhra žáků a žákyň 

Soutěžní systém
Bude určen podle přihlášených.  Soutěže se hrají na tři vítězné sety. 

Časový pořad
Sobota 23.4.2022               
8:00 hod. - muži
10:00 hod. – ženy, čtyřhry 
                                                                      
Neděle 24.4.2022
8:00 hod. - ml. Žáci a žákyně
9:00 hod. – st .žáci a žákyně,čtyřhry

Občerstvení bude zajištěno pořadatelem.
wordVítězové ročníků 2009 - 2021

19.04.2022| autor: TJ Sokol Kateřinky|


Odstartovala druhá polovina dlouhodobých soutěží

Uplynulým víkendem odstartovala druhá polovina soutěžního ročníku 2021/2022. Zatímco Bečko a Céčko na své první zápasy v novém roce ještě čekají, tak Áčko má již první zápasovou dvojičku za sebou.

V páteční předehrávce k nám dorazil oslabený tým Vratimova, který jsme přehráli jednoznačným výsledkem 10:2.

V nedělím zápase byl našim soupeřem Třinec, tedy mužstvo, které pravidelně usiluje o postup do třetí ligy a drží se stabilně mezi nejlepšími družstvy celé divize. Se soupeřem jsme po celou dobu zápasu dokázali držet krok, dokonce jsme v závěru sahali po vítězství, když jsme vedli už 9:6. Bohužel, jak už to někdy ve stolním tenisu bývá, jsme už poslední bod nepřidali a proto tento pěkný zápas, na který si našlo cestu i pár našich věrných diváku skončil remízou, tedy 9:9.

V dalším kole sehrajeme pouze jeden zápas a to derby s místním Slezanem Opava.

18.01.2022| autor: TJ Sokol Kateřinky|


Vánoční turnaj 2021

I letošní vánoční svátky si členové našeho oddílu, stejně jako pozvaní hráči, zpestřili tradičním Vánočním turnajem. Na něm se sešlo celkem 19 hráčů.

Po úvodních formalitách začalo zápolení v 6-ti skupinách (5 skupin po třech a jedna po čtyřech hráčích). O překvapivé výsledky opět nebyla nouze, a tak veškeré papírové předpoklady šly stranou. Hráče umístěné na třetích a čtvrtých místech ve skupinách čekaly boje v Útěše.

V hlavní soutěži se utkali všichni postupující ze skupin. Jako každý rok byla možnost sledovat vypjatá a vyrovnaná utkání týmových spoluhráčů z dlouhodobých soutěží, tak i jednoznačné výhry favoritů. Do semifinále se podařilo projít papírovým favoritům Kubovi Ribkovi a Markovi Bereiterovi. Další semifinalisté už byli více překvapující, prvním z nich byl Jakub Štejnar, který potvrzuje svou letošní dobrou formu. A druhým byl Filip Ribka, který nastoupil k soutěžnímu/turnajovému zápasu po více než třech letech.

Semifinálové dvojice tedy byly následující:
Ribka J. – Štejnar
Ribka F. – Bereiter

Z první dvojice se do finále podařilo projít po pěkném a vyrovnaném utkání Jakubovi Ribkovi (3:1) a do druhého postoupil po dominantním výkonu Marek Bereiter (3:0). Finále tedy stejně jako před covidovým rokem 2020 obstarali Jakub Ribka a Marek Bereiter. Tehdy bylo finále jasnou záležitosti domácího Jakuba, nyní však prohrával už 0:2 na sety a finále se zdálo být snadnou prací pro Marka. Jakub se však nevzdal a třemi sety v řadě obrátil vítězství na svou stranu. 

V zápase o třetí místo svedli ještě pěkný boj Jakub Štejnar a Filip Ribka, kde byl poměrem 3:2 úspěšnější Jakub.

Fotky z turnaje

Všem hráčům a divákům děkujeme za účast a přejeme mnoho nejen sportovních úspěchů v Novém roce.

Konečné pořadí:

1. místo: Jakub Ribka
2. místo: Marek Bereiter
3. místo: Jakub Štejnar
4. místo: Filip Ribka

31.12.2021| autor: TJ Sokol Kateřinky|


Pozvánka na Vánoční turnaj pro členy oddílu 2021


09.12.2021| autor: TJ Sokol Kateřinky|


Článek: 1-10 z celkem 183   Začátek | <-Novější | Starší-> | Konec


Copyright © 2012-2024 | Ing. Jakub Ribka |